Чому пітніють вікна і як запобігти утворенню конденсату на склі?

Конденсат на вікнах, який іноді перетворюється на калюжі на підвіконнях – не на це ми чекали, встановлюючи сучасні вікна з герметичними склопакетами. Все ж таки з цією проблемою ми стикаємося в міжсезоння, коли повноцінно не опалюємо вдома, хоча на вулиці температура ще низька. У чому причина запотівання вікон? Як із цим боротися і чи не є проблемою ознакою неякісної системи чи неправильного монтажу?

Чому пітніють вікна?

Утворення конденсату – це фізичне явище, що лежить в основі кругообігу води в природі. Коли тепле повітря стикається з холодним склом чи стіною, утворюються крапельки роси. Звичайно, вода не береться нізвідки, це природна волога, яка присутня в повітрі, у тому числі видихається людьми та тваринами.

Точка роси або температура скла, коли утворюється конденсат, непостійна. Залежить від температури навколишнього середовища та вологості повітря – чим вона вище, тим потрібен менший перепад температури для появи крапельок води. Саме тому в одній кімнаті вікна потіють, а в іншій, хоч вони прогріті однаково – ні.

Тепер ближче до діла: чому потіють вікна? Причин кілька:

  • погано працює вентиляція або недостатньо провітрюється приміщення – через це підвищується рівень вологості та випадає конденсат на склі – або іншої холодної поверхні;
  • багато кімнатних рослин на підвіконні – волога випаровується як із землі в горщиках, так і через листочки. Біля вікна буде постійно підвищена вологість;
  • надто великий перепад температур на вулиці та в кімнаті. Особливо проблема проявляється восени, коли відсутнє опалення та внутрішня камера склопакета не прогрівається зсередини. Але на вулиці вночі можливі заморозки, через що скло може охолоджуватися до низьких температур.

На практиці вікна пітніють не через дефект чи проблеми з установкою. Навпаки, це ознака високої герметичності.

Саме щілини, через які тепле вологе повітря виходить на вулицю, дозволяють склу прогріватися зовні – тому старі вікна з дерев’яними рамами “потіють” помітно рідше. Хоча на них з’являвся конденсат, але між склом. Взимку він перетворюється на красиві візерунки паморозі.

Схожа ситуація можлива і із сучасними пластиковими вікнами. Потіки та іній усередині склопакета говорять про неправильне складання, якщо вони з’явилися відразу після встановлення. Або про розгерметизацію через механічне пошкодження, різкий перепад температур – подібні явища краще переносять алюмінієві вікна. У них рама жорсткіша, витримує навіть сильні удари.

Зверніть увагу. Конденсат іноді з’являється і зовні, зазвичай вікнах, що виходять північ. Явище виникає навесні після відключення опалення або влітку, коли у будинку працює кондиціонер.

Як запобігти запотіванню вікон?

Якщо розуміти причину, усунути рясне утворення конденсату не так складно:

  • при пошкодженні склопакета чи профілів потрібен їх ремонт чи заміна;
  • підтримуйте стабільну температуру в приміщенні близько 18-21°С;
  • подбайте про хорошу вентиляцію та циркуляцію повітря: регулярно провітрюйте кімнати, включайте на кухні, у ванній витяжці;
  • якщо доки не включено централізоване опалення, встановлюйте каміни біля вікон – коли тепле повітря прогріє внутрішнє скло, будьте менше конденсату;
  • закривайте кухню під час готування та санвузол під час прийому душу або ванної, щоб вологе повітря не поширювалося по квартирі, будинку;
  • якщо вологість висока через клімат чи близькість до водойми, використовуйте осушувачі. Це може бути окремий прилад чи кондиціонер із функцією осушення.

Ще один спосіб боротьби з високою вологістю та запітнінням вікон – віконний дифузор. Він вентиляційний припливний клапан. Цей невеликий пристрій виконує функцію повноцінної вентиляційної системи. Кріпиться зверху стулки, що відкривається і забезпечує постійний приплив свіжого повітря. При цьому холодне повітря з вулиці змішується з теплим, що виходить з приміщення, і прогрівається. Тому таке провітрювання не знижує температури в кімнаті.

Замовити вікно зі щілинним клапаном або купити дифузор окремо можна, залишивши запит на нашому сайті в розділі контакти.

Дізнатися більше про алюмінієві системи, та дізнатися їх вартість для вашого будинку або офісу ви завжди можете в телефонному або он-лайн режимі, зателефонувавши або написавши нам на електронну пошту.