Найкращі вікна: на що звернути увагу?

Замовляючи вікна, незалежно від того, будуємо новий будинок або вирішили поміняти старі рами, ми в першу чергу хочемо отримати результат – комфортний мікроклімат без протягів та зайвих витрат за “обігрів вулиці”. Звичайно, звертаємо увагу на товщину, зовнішній вигляд. Хочеться, щоб новий інтер’єр був гармонійним, витриманим у єдиному стилі.

На що ще звернути увагу та як вибрати найкращі вікна для будинку, квартири? Цей невеликий посібник допоможе розставити все на свої місця і зробити обдуманий вибір, вичавивши максимум користі без переплати за марні функції.

Використовуємо правильно природне освітлення

Сонце впливає на нас набагато сильніше, ніж ми думаємо. Це не тільки джерело світла та тепла. Сонячні промені сприяють синтезу гормонів радості та регулюють біоритми. Насамперед добові (циркадні), від яких залежить працездатність, якість сну.

Якщо правильно використовувати природне освітлення та сонячне тепло, можна знизити витрати на опалення та електрику. Ось кілька порад, як розмістити кімнати щодо сторін світла:

  • вітальню, кухню, кабінет для творчості, ігрову кімнату краще розташовувати вікнами на південь або південний захід – тут ми знаходимося більшу частину дня і важливо, щоб у приміщенні природне денне світло було якнайдовше;
  • для спалень вибираємо кімнати з вікнами на північ, північний схід чи схід. Увечері у них прохолодніше і немає яскравого світла, що сприяє підготовці до сну. Вранці промені сонця, що піднімається, допоможуть пробудженню;
  • через великі вікна до будинку потрапляє багато світла, а разом із ним і спека влітку. Якщо хочеться панорамні вікна, краще зробити їх із північного боку чи з південного;
  • зі східного та західного боку площу скління краще зменшити, навіть через невелике вікно в кімнату потраплятиме багато світла.

На замітку. Якщо отвір невеликий, один із способів збільшити кількість природного світла при заміні вікна – встановити алюмінієві вікна з тонкими рамами. Наприклад, у лінійці бренду Aluprof є система MB-SLIMLINE. З нею в будинок буде потрапляти на 15-20% більше сонячних кращих.

Наскільки важливими є енергозберігаючі властивості?

Панорамні вікна у квартиріНедосвідчений клієнт при виборі віконної системи може мати справу з маніпуляцією чи обманом.

У разі обмеженого бюджету нечесний продавець або забудовник може запропонувати холодну профільну систему, призначену для жаркого клімату. В помірному або холодному кліматі взимку такий профіль промерзатиме, в будинку буде холодно, на рамі з’явиться конденсат або паморозь.

Якщо бюджет не обмежений, деякі продавці нав’язують найдорожчу профільну систему з найкращими енергозберігаючими властивостями. При цьому далеко не завжди є сенс платити більше.

Близько 80% тепловтрат припадає на скло. Багато тепла йде через неутеплені стіни та перекриття. При панорамному склінні або заміні вікон у неутепленій квартирі найдорожчий профіль з низькою теплопередачею не дасть очікуваного ефекту. Комфортне середовище в будинку забезпечить профільна система із середнім показником енергозбереження, розрахована на помірний клімат.

Набагато важливіше приділити увагу якості склопакета та фурнітурі. При панорамному склінні краще замовити товстіші загартовані стекла. Вони забезпечують кращу теплоізоляцію та захист від злому. Зменшити теплопередачу допоможе закачування в камери склопакета інертного газу та енергозберігаюче напилення.

Вікна класу “пасивний будинок” раціонально встановлювати лише тоді, коли стандарту відповідає вся будівля.

ПВХ, дерево чи алюміній – який матеріал кращий?

Нема універсальної відповіді. Все залежить від поставленого завдання.

Металопластикові або ПВХ вікна за популярністю на першому місці. Вони добре зберігають тепло, поєднуються з різними стилями інтер’єру та найдоступніші. Раму можна ламінувати під дерево або пофарбувати будь-який відтінок з палітри RAL. Підходять для заміни дерев’яних вікон у панельних багатоквартирних будинках, приватних котеджах.

Профільні системи з дерева виглядають вишукано, завдяки паропроникності контролюють рівень вологості у приміщенні. Але вимагають правильного догляду та найдорожчі. Можуть з часом деформуватись.

Вікна з алюмінію найсучасніші. Профілі мають високу жорсткість і міцність. Підходять для панорамного скління, розсувних віконних конструкцій. “Теплі” системи з енергозбереження не поступаються ПВХ. Поєднуються з різними стилями архітектури. Раму можна фарбувати або використовувати анодування, щоб надати колір металік. У деяких моделей, наприклад Reynaers Sensity, передбачена можливість встановити дерев’яні накладки та імітувати профіль з дерева.

Що в результаті…

Вибір вікна – завдання не найпростіше. Є багато тонкощів, про які звичайний покупець не здогадується, а тому їх неможливо передбачити. Скільки стулок, які відкриваються, яких розмірів, де їх зручніше розташувати, який рівень енергозбереження буде раціональним для квартири? На всі запитання відповість наш експерт. Напишіть у формі на usg.kiev.ua або зателефонуйте за одним із номерів. Консультація безкоштовна.

Дізнатися більше про алюмінієві системи, та дізнатися їх вартість для вашого будинку або офісу ви завжди можете в телефонному або он-лайн режимі, зателефонувавши або написавши нам на електронну пошту.