Скління тераси розсувними конструкціями – бути чи не бути?

Що це за будинок без тераси чи веранди? На етапі будівництва не кожен замислюються про їхнє скління. Однак почавши жити в будинку і відчувши пронизливий вітер у холодну погоду, відразу приходить бажання закрити чимось периметр і тим самим сховатися від протягу та опадів.

 

Чим склити терасу?

Існують різні варіанти закрити периметр тераси:

 • м’які вікна – цікавий і не дорогий варіант закрити периметр від протягу. Але далеко не всім подобається зовнішній вигляд натягнутої плівки і неможливість досягти герметичності конструкції. Через відсутність герметичності зменшується час експлуатації приміщення через настання холодів. Прозора плівка з часом перестає буті прозорою і зникає можливість чіткого огляду навколишньої природи.
 • цільноскляні конструкції – відносяться до «холодного» скління через нездатність зберегти тепло в приміщенні. Конструкції герметичні, що дозволяє експлуатувати їх до морозів. Основною перевагою є їх естетичний вигляд, тому що при великій кількості скла практично відсутні профілі, що заважають огляду. Цілісноскляне скління підкуповує своїми можливостями у відкритті. Це може бути розсувний варіант або гармошкою, що складається, а також класичне розпашні.
 • алюмінієві конструкції без термоізоляції також відносяться до «холодного» скління через відсутність терморозриву, що перешкоджає втраті тепла. Холодні алюмінієві вікна набагато дешевше енергозберігаючих конструкцій. Основне їхнє завдання – захист від дощу, вітру, пилу. Холодні алюмінієві конструкції можуть бути глухими, розпашні, поворотно-відкидними, розсувними, «гармошка», що дозволяє реалізувати різні непрості завдання при склінні.
 • алюмінієві енергозберігаючі конструкції – це «теплі» системи, здатні не випускати тепло на вулицю за рахунок поліамідної термовставки між зовнішньою та внутрішньою алюмінієвими частинами профілю. Теплі системи дозволяють створювати великі панорамні вікна: як стаціонарні (без відкривання) так і розсувні. При цьому склінні отримуємо додаткову житлову площу, де можна комфортно проводити час цілий рік.

 

Які бувають типи алюмінієвих розсувних конструкцій?

Якщо розглядати скління тераси або веранди із застосуванням алюмінієвих розсувних систем, то типи відкривання і в холодних і теплих систем практично однакові. Але є нюанси, про які потрібно знати перед покупкою.

 • розсувні вікна та двері – у цих конструкцій як ущільнювач використовується фетр (щітка) для зменшення тертя при коченні стулки. Якщо йдеться про енергозбереження, то щітка поступається гумовим ущільнювачам, і таке вікно не підходить там, де підвищена вимога до збереження тепла та шумоізоляції.
 • двері-гармошка – дозволяють максимально розкрити проріз і об’єднати кімнату з природою. При розгляді цього розсувних дверей важливо звернути увагу на те, як тримається стулка в конструкції. Є тип дверей гармошки, у яких стулки знаходяться в підвішеному стані, а значить своєю вагою вони навантажують верхню частину отвору (балку). Не завжди каркас тераси дозволяє прийняти таке навантаження. І є другим тип конструкцій-гармошка, де стулки не підвішена, а спираються на нижній ролик і все навантаження передається на нижню раму. Алюмінієві двері-гармошка з опиранням на нижній ролик більш стійкі. Хочемо зауважити, що відкрити цю систему легким рухом руки вийде не завжди. Чим більше стулок в одній конструкції – тим більша їхня загальна вага в момент відкривання.
 • паралельно-зсувні вікна – цей варіант виготовляється із звичайної віконної системи шляхом пристібування спеціальної фурнітури. Дані розсувні вікна підходять для виходу на балкон, лоджію, де не потрібно закривати стулку зовні. За енергозберігаючими властивостями цей тип конструкцій краще від інших, але є моменти, на яких варто звернути увагу.
 1. Відкривається стулка висуваючись усередину приміщення і після цього від’їжджає убік.
 2. Механізм під час відкриття-закриття працює гучно.
 3. Є обмеження щодо габариту та ваги стулки, що не дозволяє виконати вікно панорамним.
 4. Немає можливості відкривати або закривати стулку з вулиці, оскільки ручка встановлюється лише усередині приміщення.
 • підйомно-зсувні двері – цей тип відноситься до енергозберігаючих конструкцій. Система дозволяє виготовляти важкі панорамні вікна та двері з вагою стулки понад 400 кг. При відкритті, стулка піднімається для відриву гумового ущільнювача від рами і, досить легко, відкочується вбік. Ці системи не регулюються в процесі використання, а значить дуже вимогливі до поверхні, на яку вони монтуються – вона має бути ідеально рівною. Довжина самих конструкцій може досягати 12 метрів.

 

Яка ціна скління тераси розсувними конструкціями?

Ціна скління веранди чи тераси залежить від обраної системи. Холодне алюмінієве скління коштує в 2-3 рази дешевше, ніж енергозберігаюче. Так само ціна залежить від виробника профільної системи та вимог до збереження тепла.

 

Як склити терасу самому?

Ви можете замовити вікна на терасу у виробника та самостійно встановити їх. Найпростіше встановити м’які вікна. З холодним склінням трохи складніше, але також реально через простоту самих алюмінієвих систем. Але теплі розсувні системи набагато складніші та вимогливіші в установці і тут краще не економити, а звернутися до фахівців.

 

Висновок

Скління розсувними алюмінієвими конструкціями роблять приміщення більш затишним та комфортним. При відкриванні немає зон, де не можна ставити меблі через стулки, що розкривається. Можливість повністю відкрити проріз дозволяє наповнити приміщення свіжим повітрям та прибрати межі між будинком та природою. При правильно підібраній системі, варіанті відкривання та склопакеті період задоволення від використання скління розтягнеться на десятиліття.

Дізнатися більше про алюмінієві системи, та дізнатися їх вартість для вашого будинку або офісу ви завжди можете в телефонному або он-лайн режимі, зателефонувавши або написавши нам на електронну пошту.