Вхідні двері – вітрина вашого будинку

Вибір вхідних дверей може перетворитися на головоломку. У магазинах десятки моделей, доступні різні типи: скляні, алюмінієві, металопластикові з дерева чи сталі… Звичайно, кожен продавець нахвалює свій товар. Але як не помилитись? На що звернути увагу? І чи обов’язково йти на компроміс між красою, комфортом та безпекою?

За якими критеріями вибирати двері?

На що взагалі звертати увагу? Основні критерії:

 • розмір. Розглядаючи вітрини чи каталоги, ми часто забуваємо про розмір. Не стільки про те, щоб конструкція помістилася в отвір — це очевидно, скільки про зручність. Занадто широкі двері закриватимуть весь прохід на сходовому майданчику або в коридорі. Через вузьку не вийде занести габаритні меблі;
 • тепло- та звукоізоляція. Через вхідні двері може йти до 15% тепла і більше, якщо є щілини між дверним полотном та ущільнювачем. Встановлення дверей з гарною теплоізоляцією, навіть якщо у вас квартира в під’їзді, що добре опалюється, дозволяє підняти температуру в прилеглих кімнатах на 2-3 градуси без збільшення витрат на опалення. Не забуваємо про шумоізоляцію – у багатоквартирному будинку вона дуже потрібна;
 • захист від злому. Витрати на захист від злому виглядають виправдано, особливо якщо порівнювати із втратами при проникненні до будинку злодія. Комбінація мінімум із двох замків з різними механізмами відмикання, захист від спилювання петель, посилення в області замку – це мінімальні вимоги;
 • стійкість до несприятливого середовища. Двері прослужать довше, якщо добре захищені від несприятливих факторів. Для приватного будинку першому місці вологостійкість. Не бояться води системи із алюмінію. Для дерева обов’язково покриття водозахисним лаком. Для квартири важливішою є стійкість до подряпин, які можуть залишити по необережності або спеціально сусіди при перенесенні меблів, велосипеда;
 • дизайн. Вхідні двері встановлюємо на 15 або навіть на 20 років. Її ми бачитимемо щодня. Уважно вибираємо дизайн, щоб потім не мучило бажання все змінити. Тип ручок, наявність оглядового віконця, додаткових декоративних елементів – все це впливає і на зручність.

Вибираємо двері по матеріалу

Виробники намагаються врахувати всі тонкощі і зробити вхідні двері, байдуже, виготовлені вони з металу або дерева, зручними, безпечними та красивими. Все ж таки у кожного матеріалу свої переваги.

Алюмінієві двері

вхідні алюмінієві двері

Каркас збирається з алюмінієвого профілю, виготовленого методом екструдування. Технологія схожа, як у ПВХ вікон. Але профіль з алюмінію набагато жорсткіший і міцніший, поворотну стулку неможливо розкрити якщо підчепити за допомогою брухту. Як заповнення може використовуватися склопакет із загартованого ударостійкого скла або багатошарова сендвіч панель з утеплювачем усередині.

Переваги алюмінієвих вхідних дверей:

 • герметичність, тепло та шумоізоляція;
 • стійкість до подряпин, вологи, ультрафіолету;
 • захист від злому класу до RC3.

Ще одна причина купити алюмінієві двері – різноманітність. Полотно можна пофарбувати у будь-яке світло, можливе комбінування елементів із металу, скла та дерева. Залежно від призначення при зборці використовується теплоізольований або холодний профіль.

Дерев’яні каркасно-панельні двері

Двері з дерева все ще популярні і останні роки переживають відродження. Основа – каркас із натурального дерева, між несучими елементами вставляється матеріал заповнення. Зазвичай це комбінація склопакетів і сендвіч панелей, виготовлених з блоків фанери з поліуретановим утеплювачем всередині.

Двері з дерева – це величезний вибір форм і моделей, як сучасних, які будуть актуальні для будинків у стилі конструктивізм, контемпорарі та ганьби-тік, так і для класичних особняків. Деякі фабрики виготовляють полотно на замовлення фотографії, якщо потрібно зберегти автентичний вигляд будівлі з історією.

Переваги:

 • гарна тепло та звукоізоляція;
 • великий вибір стилів.

Недолік – потрібний правильний догляд, відновлення лакофарбового покриття кожні 3-5 років.

Сталеві двері

Збираються з профільної та листової сталі. Як утеплювач використовується пінопласт. Дверне полотно фарбується або закривається накладками із фанери або МДФ, які імітують дерево. Випускаються моделі з декором з кованих елементів та прозорими вставками.

Сталеві двері здаються оптимальними з погляду безпеки. Але є кілька тонкощів:

 • сталь боїться корозії, у разі подряпин потрібно відразу ж відновити захисне покриття;
 • гірше звуко- та теплоізоляція, взимку можливе промерзання коробки та каркасу, поява льоду;
 • завищений поріг, можливі незручності для людей похилого віку.

Підведемо підсумки…

Які двері вибрати? Кожен матеріал має свої сильні сторони. Найважливіше знайти хорошого виробника, який врахував усі тонкощі. І установника, який виконає монтаж правильно. Тоді двері будуть справжньою вітриною вашого будинку.

Якщо ви задумалися про встановлення алюмінієвих дверей, зверніться до нас www.usg.kiev.ua. Безкоштовна консультація та підбір профільної системи.

Дізнатися більше про алюмінієві системи, та дізнатися їх вартість для вашого будинку або офісу ви завжди можете в телефонному або он-лайн режимі, зателефонувавши або написавши нам на електронну пошту.