Види москітних сіток – яку вибрати?

Комарі, мухи, мошки та інші комахи, що залітають через відкриті кватирки, у теплу пору року завдають багато незручностей. Боротися з ними не обов’язково, набагато простіше не пустити до будинку, встановивши москітні сітки. Як вибрати у що врахувати?

Види москітних сіток

Виробники пропонують москітні сітки різних кольорів (білий, сірий, зелений, помаранчевий, червоний) та конструкції. Купити можна готову або замовити разом із вікном.

Москітні сітки бувають:

На липучках

Недорога, легко встановити – просто приклеюємо до рами. Але кріпити можна лише зовні. Прослужить кілька сезонів. Вибираємо сітку на липучках, якщо потрібно швидко зупинити проникнення комах до будинку. Підходить і для сучасних вікон ПВХ, і для дерев’яних рам.

Рамкові

Сітка натягується на пластиковий чи алюмінієвий каркас. Така рамка встановлюється в стулку, що відкривається, фіксується металевими гаками, що повертаються, або вставляється в пластикові кишені, прикріплені до рами.

Позитивні якості: сітка недорога, служить стільки, скільки і вікно, надійно захищає від попадання всередину комарів і мух, можна замовити разом із установкою вікна або окремо, встановити або зняти можна зсередини квартири. Недолік – незручно використовувати на балконних дверях.

Гармошка або сітка Плісе

Розсувна сітка, що складається гармошку. Підходить для великих дверних прорізів, розсувних систем. Але можна встановити й у маленьке вікно. Буває вертикальною та горизонтальною.

Сітка пліссе виглядає красиво, зручна – забирається одним рухом, коли потрібно збільшити приплив повітря. Підходить для балконних дверей. Можна встановити окремо від вікна. Недоліки: складніша конструкція, висока ціна.

Сітка, вбудована в рольставні

Якщо на вікно плануєте ставити вуличні ролети, можна замовити їх разом з москітною сіткою – вона буде опускатися і підніматися незалежно від рулонної шторки. Дає 100% захист від проникнення комах.

Позитивні якості: зручна, не потрібно встановлювати додаткову конструкцію.

Висувна або рулонна

Альтернатива сітці, вбудованій у рольставні, але встановлюється без вуличної рулонної штори. У відкритому вигляді ховається у короб. Можна швидко опустити, підняти чи зафіксувати на будь-якому рівні. Як і пліссе, буває горизонтальною та вертикальною

Підходить для вікон, балконних дверей, розсувних систем.

Сітка на петлях

Відкривається, як звичайні поворотні двері. Встановлюється на балконні двері або в дверний отвір, який веде заднє подвір’я.

Позитивні якості: проста установка, звично користуватися. Недоліки: біля петель залишається невелика щілина, не підходить для великих прорізів – для відкриття потрібно місце.

Розсувна

Зсувається убік, паралельно до вікна або дверей. Зазвичай проектується і встановлюється разом з розсувними алюмінієвими вікнами — москітна сітка переміщається по окремій напрямній. Підходить, коли потрібно закрити отвір великої площі. Підходить для террасних дверей, панорамних вікон.

На магнітних гачках

Складається з двох полотен, кожне фіксується з двох сторін: зверху та збоку. Між собою вони утримуються магнітними клямками. Коли людина чи тварина проходить через сітку, вона розкривається і одразу ж стуляє за нею.

Така сітка не дає 100% захисту від комах. Але зручно встановити у дверний отвір, де часто проходять люди, тварини: двері на балкон, веранду, засклену альтанку, терасу.

Москітна сітка на алюмінієві вікна

Розмір осередку

В основі москітної сітки – тканина, яка виткана з поліпропіленових, нейлонових або поліестерних ниток. Розрізняється за розміром осередків:

  • крупнокомірчасті: 1х1 мм, 1,2х1,2 мм – проникає більше свіжого повітря, але можуть пролізти мошки, дрібні комарі. Підходить для квартир у будинках далеко від водойм, паркових зон, де кількість комах мінімальна;
  • дрібний осередок: 0,5х0,5 мм, 0,6х0,6 мм – захищає навіть від дрібних комах, але гірше пропускає повітря, хоча різниця з великим осередком не критична. Виправдано використання у приватних будинках, квартирах біля річки, лісового масиву;
  • “антипил” – комірки прямокутної форми: 1х0,25 мм. Сітка добре затримує пилок, тополиний пух. Але гірше пропускає повітря, її потрібно періодично промивати. Підходить для людей з алергією;
  • “антикішка” – сітка з посиленим каркасом та міцним полотном. Виготовлена ​​із вінілових волокон, покритих поліестером. Витримує вагу тварини, в 7 разів міцніше за звичайне полотно.

Встановити сітку не так складно. Але естетичнішим виглядає конструкція, виготовлена ​​разом із вікном. Якщо хочете красиві вікна, через які буде приємно спостерігати світ довкола себе, зверніть увагу на алюмінієві профільні системи. Дізнатись про типи профілів, отримати безкоштовну консультацію можна на порталі usg.kiev.ua.

Дізнатися більше про алюмінієві системи, та дізнатися їх вартість для вашого будинку або офісу ви завжди можете в телефонному або он-лайн режимі, зателефонувавши або написавши нам на електронну пошту.